Reisiblogid Travellerspoint-is

Sihanoukville - 2015, 5

sunny 31 °C

Seljakotiränduritena on Jaana ja Margus küll tublid ühistranspordi (st maapealse) kasutajad, kuid väljavaade saada Siem Reapist lõunarannikule Sihanoukisse 9 tundi sõitva bussiga, ei tundunud siiski ahvatlev. Seetõttu sattusime kasutama Kambodža kohalikku lennufirmat Cambodia Angkor Air. Olen veendunud, et nii naeratavat ja armsat kohtlemist pole ühegi teise lennutajaga kohanudki. Ma ei julgenud neid kaunite kostüümidega stjuuardesse pildistada, aga vähemalt ühe papist näidise sain pildile.
large_DSC06892.jpg
Seljakotirändurid lahkuvad Siem Reapi lennujaama kaudu....

large_WP_20150128_003.jpg
...ja maabuvad Sihanoukville lennuväljal.

Sihanoukville on lõunaranniku nö kuurortlinn, kus ilu ja koledus on suures kontrastis, mida Siem Reapis eriti ei märka. Sihanoukis on suuremaid ja väiksemaid kaunilt dekoreeritud hotelle. Näiteks selliseid:
large_2015GoldenSands1.jpg
Tõeliselt ilus, sealjuures odav hotell Sihanoukis.

Kuid kena hotelli kõrval on kohe prügilasud ja rääbakad tänavad. Müügikohad on otse tänaval ja müüja pere elutuba asub sealsamas müügileti taga. Näiteks selline:
large_DSC06914.jpg
Puuviljamüüja müüb draakonvilju ja vahepeal teeb koduseid toimetusi või tegeleb oma lastega.

Lapsed muidugi on ilusad ja puhtad nagu igalpool mujal ja paistavad tänavapildis silma oma ilusate koolivormidega.
large_DSC06910.jpg
Lapsed tulevad koolist.

Rannaäärset osa linnast saab kirjeldada ühe lausega: VALGED BACKPACKERID PIDUTSEMAS. Lugematud rannabaarid, odav alkohol, tänavatoit, õhtune grill, üksteisest üle karjuv muusika, öine tantsimine baarides, hipivälimusega, peamiselt inglisekeelsed noored.
Meie tavapäraste otsingute jaoks seega küllaltki mõttetu koht - mis sellest valgete läbustamisest ikka vaadata. Ühe õhtu võib ju kaasa pidutseda, isegi täitsa tore on, aga sellest piisab täiesti.
Sihanoukis vist õhtul ongi kõige parem tegevus lebada rannal päikeseloojangus.
large_DSC06955.jpg
Margus proovib rannal mõnulemis.

Või vaadata, kuidas kohalikud rannal toitu valmistavad ja müüvad.
large_DSC06956.jpg
Kalmaarimüüja kannab õlgadel kõike vajalikku kaasas. Kui keegi soovib, siis teeb ta söegrillil kalmaari kuumaks, paneb taldrikule ja lisab kastme ka juurde.

large_DSC06954.jpg
Õhtune kala- ja mereandide grill.

Kirjutas Jaana Kalmus 09:20 Sildid Cambodia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login