Reisiblogid Travellerspoint-is

Vasai, Mumbai eeslinn - 2017, 1

Suurema elanikearvuga kui terve Eesti

sunny 34 °C

Tore on omada Indias kohalikku sõpra, siis näeb igaljuhul nii mõndagi, kuhu muidu kunagi ei satuks või mille peale ei tuleks. (Thank You for everything, Firoz!). Näiteks Vasai, Mumbai eeslinn, kus on tublisti rohkem kui miljon elanikku.
large_DSC09875.jpg
Vasai. Mumbai eeslinn. Elavad seal üheskoos hindud, kristlased, ismaili ja sunni moslemid ja võibolla kedagi veel.
Pole aga mitte ainsatki turisti mujalt riikidest ja kindlasti mitte ühtegi valget inimest, kuna puuduvad ülemaalise tähtsusega vaatamisväärsused ja keegi ei tule selle pealegi, et Vasaisse sõita. Seetõttu tundsime end nagu muuseumieksponaadid, meid vaadati ja julgemad palusid, et kas tohib meiega koos ühe selfie teha.
large_DSC09547.jpg
Vasai tänavad. Puhtamad ja vähem ülerahvastatud kui Mumbai südames.
Eraldi tasub tähelepanu pöörata sellele, kui elegantselt Indias naised riietuvad. Kõige levinumateks riietusesemeteks on sari või siis punjabi [panžaabi].
large_DSC09874.jpg
Sari on riietus, mida sobib kanda igal pool, kantakse poodi minnes, tänaval, tööl, pidudes, pulmas. Sarid on linnapildis tõeliselt kaunid. Punjabi on pikad laiad püksid ja pikk, küljelõhikutega pluus ning õlgadel sall või loor. Samuti ilusad, värvilised. See riietus on pisut igapäevasem. Jalas kantakse tavalisi varbavahe-plätusid, teistsuguseid jalatseid näeb väga harva.
Jalgrattaga sõitmine seal autode, rikšade ja tänavaaukude vahel ei oleks kindlasti hea mõte, kuna aga rattapoe omanik seda nii palus ja ise koos müüjaga ka kaasa tuli, siis tundus see peaaegu turvaline. Ja muidugi hea võimalus pääseda paikadesse, kuhu rikšaga ei mahu ja jalgsi oleks pikk maa.
large_DSC09586.jpg
Mina koos Firoziga. Suund on Fort Vasai ehk Fort Bassein'i poole.
large_DSC09589.jpg
Kogu meie rattaseltskond va Margus, kes on kaamera taga.
Rattapoe omaniku huvi oli teha meist koos oma ilusate ratastega pilte oma poe reklaamimiseks. Igati eksootilised modellid, kas pole ja meile see variant sobis hästi.
large_DSC09590.jpg
Fort Vasai.
Fort Vasai on portugaallaste poolt 15. sajandil ehitatud kindlus, mis hiljem inglaste kätte läks. Praegu tulevad selle varemetesse mõned India siseturistid, aga kus põhiliselt kohalikud noored kriketit mängivad.
large_DSC09594.jpg
Kindluse hoovis oli üks kohalik naine parasjagu hõivatud pesupesemisega.
large_DSC09609.jpg
Rattaretke lõpp-punkt kohalikul Vasai rannal.
Indiale omaselt oli rand sodine, kuid sellegipoolest ilus ja kohalike seas populaarne koht õhtu veetmiseks.

FUN MELA
Kolmel õhtul-öösel toimus Vasai tänavatel laat ja hindu festival nimega Fun Mela. Fun Mela on pühendatud Hindu jumalale nimega Sai Baba. Mis tähendab, et õhtu saabudes täituvad tänavad turukaubaga, ostjatega, tänavatoiduga, tantsijate, pillimängijate, lõbustuspargi ja hindu protsessiooniga.
large_DSC09611.jpg
Meie pere kodu tänavakeselt jälgitakse peatänava möllu ohutust kaugusest.
large_DSC09629.jpg
Fun Mela täies hoos.
large_24D34C569C9BEB43432AD94CA0A43EB2.jpg
Pidutsejatest tulvil tänav.
large_DSC09634.jpg
Erinevad hindu jumalad ürituse peategelastena.

Kirjutas Jaana Kalmus 04:03 Sildid India

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login