Reisiblogid Travellerspoint-is

Mumbai süda - 2017, 2

Hiiglaslik Mumbai oma ilus ja valus

overcast 32 °C

Maharashtra osariigi pealinn Mumbai (endise nimega Bombay) on India rahvarohkeim linn, hinnanguliselt 20 miljoni elanikuga. Tegu on riigi finantskeskusega, kõikide võimaluste linnaga, kuhu tullakse töö leidmise lootuses kokku kogu riigist. Mumbai on kontrastide linn, hiiglaslikud uued pilvelõhkujad on kõrvuti väärikate viktoriaanlike ja art deco hoonetega, samas on sodised tänavad tohutult ülerahvastatud ja sealsamas lähedal laiuvad slummid. Mumbais asub ka Bollywood - maailma suurim filmitööstus.
Esimene asi, mis Mumbais harjumist nõuab, on meeletu ülerahvastatus, mida peab arvestama kasvõi rongisõidul.
large_DSC09666.jpg
Meie oma perega raudteejaamas, kus - nagu hiljem selgus - tegelikult pildistada ei tohi.
Rongilt hakatakse maha hüppama juba sõidu pealt, sest pealetulijad trügivad peale sama kiiresti ja muidu sa reaalselt ei pääse oma peatuses välja.
large_DSC09669.jpg
Rongid sõidavad, uksed lahti, reisijad poolenisti sealt väljas.
large_DSC09677.jpg
Rongid on ülerahvastatud, mis aga ei takista lisaks tävavakaubitsejatel seal on kraamiga edasi-tagasi trügimast ja häälekalt kaupa pakkumast.
Mumbai südamesse, eriti peamise turistimagneti Gate of India juurde jõudnuna ootasin, et see on valgetest turistidest tulvil. Tegelikult see ongi turistidest tulvil, kuid kõik on India siseturistid tervest riigist. Päeva jooksul kohtad isegi südalinnas maksimaalselt võibolla kümmet valget.
large_DSC09709.jpg
Gate of India juurde suundub iga endast lugupidav turist Mumbais.
large_DSC09753.jpg
Gate of India. Kõikjal koos perega: pildil Margus, Firoz, Firozi vennanaine ja vennalapsed.
Gate of India ja selle taga asetsev Tai Mahal Hotel on kõige paremini vaadeldavad mere poolt, seetõttu on mõistlik võtta ette laevatuur.
large_DSC09746.jpg
Margus ja Firoz ning taustal maalilised Gate of India ja vasakul Taj Mahal Hotel.
India Värav on Mumbai kuulsaim maamärk, mis Briti võimu õitseajal saabujaid India kallastel tervitas. Irooniliselt lahkusid Briti väed peale India iseseisvumist 1947. aastal samuti selle värava kaudu. Arhitektuuriliselt on kombineeritud elemente nii Rooma Triumfikaarest kui ka Gujarati, Hindu ja Moslemi ehitusstiilidest. Taj Mahal on suurejooneline hiiglaslik hotell, mis püstitati 1903. aastal. 2008. aastal korraldati nelja pakistanlasest terroristi poolt hotellile rünnak. Praegu peab piirkonda saabudes läbima põhjaliku turvakontrolli.
large_DSC09736.jpg
Kuum udune päev ja vaade Mumbai maamärkidele.

Teine imelise auraga koht Mumbais on Marine Drive, 1920. aastatel merest kuivendatud maismaale ehitatud promenaad. Sellel 3,6 kilomeetri pikkusel promenaadil on alati palju kohalikku rahvast istumas, peresid piknikku pidamas, paarikesi romantiliselt aega veetmas.
large_DSC09763.jpg
Õhtupoolikupäikeses on Marine Drive ilusaim.
Ööpimeduses särab tuledes Mumbai lähedal merre ehitatud Haji Ali mošee.
large_DSC09804.jpg
Haji Ali haua juurde viib tõusu ajal vee alla jääv tamm.
Kesklinnast põhjas asub Juhu Beach, rand kuhu ei tulda päevitama, vaid aega veetma, pidutsema, kriketit mängima. Tänavatoiduga ja puuviljadega kaubitsejaid on rannaliival palju, kohalikku teed (chai) pakkub mannerguga ringikõndiv mees.
large_DSC09815.jpg
Margus läheb avastama Juhu Beachi lõbustusi.

Kirjutas Jaana Kalmus 04:58 Sildid India

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login