Reisiblogid Travellerspoint-is

Angkor - 2015, 2

Angkori templid

sunny 31 °C

Angkori maa-alal toimis iidse Khmeeri impeeriumi pealinn 9.ndast kuni 15.nda sajandini. Seejärel, võõraste sissetungijate tõttu, jäeti linn maha ja uus pealinn seati sisse Phnom Penhi. Angkor kasvas džunglisse ja unustati. Prantsuse kolonisatsiooni ajal kuulsid valged küll lugusid muinasjutulisest linnast keset džunglit, kuid seda peeti pelgalt rahvaluuleks. Linna avastas juhuslikult prantslasest looduseuurija 1862. aastal. Avastusest oldi rabatud ja hakati seda džunglist välja raiuma.

Suurim Angkori templitest on Angkor Wat, olles ühtlasi ka maailma suurim religioosne ehitis.
large_DSC06571.jpg
Angkor Wat koidiku eel.

Saabusime Angkor Wati kottpimeduses ja tuk-tukiga kell 5 hommikul, et näha ülevat vaatepilti koidikust templi taustal. Päris pimedast ei tulnud kahjuks ühtegi adekvaatset fotot välja.
large_DSC06581.jpg
Päike on tõusmas.

large_DSC06592.jpg

large_90_DSC06608.jpg
large_DSC06611.jpg
Päike on tõusnud.

Teine olulisemaid templeid on Bayon, mis asub keset Angkor Thomi linna varemeid.
large_DSC06648.jpg
Iidseid aegu tunnetamas mahajäetud templis.

Ta Prohm on puujuurte kägistavas embuses uinuv tempel paari kilomeetri kaugusel Angkor Thomi linnavaremetest. Templis on kinnised sisehoovid ja kitsad sammaskäigud, paljud neist ligipääsmatud, kuna puujuurte rünnaku tõttu on katusest suured kivikamakad kukkunud teed tõkestama. Liigilt on hiigelpuud, mis templit läbistavad, silk-cotton tree ja strangler fig. Kahjuks ei öelnud keegi mulle nende eestikeelseid nimesid.
large_DSC06671.jpg
Ta Prohm.
large_DSC06674.jpg

Kirjutas Jaana Kalmus 23:19 Sildid Cambodia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login